Paracetamol AB bevat het actieve bestanddeel paracetamol dat behoort tot een groep van geneesmiddelen die analgetica (pijnstillers) genoemd worden. Paracetamol AB wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen. De tabletten kunnen gebruikt worden voor het behandelen van lichte tot matige pijn en/of koorts (bv. hoofdpijn en tandpijn). Paracetamol AB tabletten kunnen gebruikt worden door volwassenen en adolescenten, maar is niet geschikt voor gebruik door kinderen jonger dan 10 jaar.
500 mg tabletten Volwassenen, ouderen en kinderen van 16 jaar en ouder (> 55 kg lichaamsgewicht): Neem één tot twee Paracetamol AB 500 mg tabletten per keer, tot 3000 mg per 24 uur. De maximale dagdosering van Paracetamol AB mag 6 tabletten (3000 mg) niet overschrijden. Kinderen van 10 tot 15 jaar (40-55 kg lichaamsgewicht): Neem één Paracetamol AB 500 mg tablet per keer, tot 2000 mg per 24 uur. De dagelijkse dosis mag 4 tabletten (2000 mg) niet overschrijden. Niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar.
Welke stoffen zitten er in Paracetamol AB? De werkzame stof is paracetamol. Elke tablet bevat 500 mg paracetamol. Elke tablet bevat 1000 mg paracetamol. De andere stoffen zijn: gepregelatiniseerd zetmeel (maïs), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, hydroxypropylcellulose (lage viscositeit), natriumzetmeelglycolaat (type A), talk en magnesiumstearaat.