Ibuprofen AB wordt gebruikt voor de symptomatische behandeling van pijn en ontsteking bij aandoeningen van de gewrichten (artritisziekten, vb. reumatoïde artritis), degeneratieve gewrichtsaandoeningen (vb. osteoartritis) en bij pijnlijke zwelling en ontsteking na verwondingen aan de weke delen.
Hoe neemt u dit middel in? Neem dit geneesmiddel altijd in precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker. Bijwerkingen kunnen tot een minimum beperkt worden door de laagste effectieve dosis te gebruiken voor de kortst mogelijke duur nodig om de symptomen onder controle te houden. De laagste effectieve dosis moet worden gebruikt voor de kortste periode die nodig is om de symptomen te verlichten. Als u een infectie hebt, raadpleeg dan direct een arts als de symptomen (zoals koorts en pijn) blijven bestaan of erger worden (zie rubriek 2). De behandelende arts beslist over de gebruiksduur. Bij reumatische aandoeningen kan het gebruik van Ibuprofen AB voor een langere periode vereist zijn. Ibuprofen AB is tegenaangewezen bij kinderen en jongeren jonger dan 15 jaar (zie rubriek 2). De dosis ibuprofen hangt af van de leeftijd en het lichaamsgewicht van de patiënt. De maximale enkelvoudige dagelijkse dosis voor volwassenen mag niet hoger zijn dan 800 mg ibuprofen. De aanbevolen dosering is: Reumatische aandoeningen Volwassenen De aanbevolen dosis is 1.200 mg-1.800 mg per dag verspreid over de dag. Uw arts kan lagere doses voorschrijven. Afhankelijk van de aard en de ernst van uw aandoening, kan de arts uw medicatie verhogen tot maximaal 2.400 mg per dag, in 3 of 4 doses verspreid over de dag. Jongeren van 15 tot 17 jaar De aanbevolen dosis is 20 mg/kg tot een maximum van 40 mg/kg lichaamsgewicht per dag (max. 2.400 mg per dag) in 3 tot 4 doses verdeeld over de dag. Uw arts zal u hierover advies geven. De tablet moet worden doorgeslikt met een glas water, bij voorkeur na een maaltijd. Patiënten met een gevoelige maag wordt aangeraden ibuprofen tijdens een maaltijd in te nemen. Voor het gemak van slikken of aanpassen van doses kunnen de tabletten in twee gelijke helften worden verdeeld. Bejaarde patiënten Als u ouder bent, bent u meer vatbaar voor bijwerkingen, vooral voor bloedingen, zweervorming en perforaties van het spijsverteringskanaal, die fataal kunnen aflopen. Uw arts zal u hierover adviseren. Verminderde nier- of leverfunctie Als u een verminderde nier- of leverfunctie heeft, zal uw arts u gepast advies geven. Heeft u te veel van dit middel ingenomen ? Wanneer u te veel ibuprofen heeft ingenomen, of als kinderen dit geneesmiddel per ongeluk hebben ingenomen, neem dan altijd contact op met uw arts of dichtstbijzijnde ziekenhuis om een inschatting te krijgen over het risico en advies over de te ondernemen actie. Wanneer u te veel van dit middel heeft gebruikt, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts, apotheker of het Antigifcentrum (070/245.245).
Welke stoffen zitten er in dit middel? De werkzame stof in dit middel is ibuprofen. Elke filmomhulde tablet Ibuprofen AB 600 mg bevat 600 mg ibuprofen. Elke filmomhulde tablet Ibuprofen AB 800 mg bevat 800 mg ibuprofen. De andere stoffen in dit middel zijn: Tabletkern: maïszetmeel, zetmeel, gepregelatineerd (maïszetmeel), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, natriumcroscarmellose, talk, stearinezuur. Filmomhulling: talk (E553b), polyvinylalcohol, macrogol 3350 (E1521), titaandioxide (E171).