Paracetamol AB wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen. De tabletten kunnen gebruikt worden voor het behandelen van lichte tot matige pijn en/of koorts (bv. hoofdpijn en tandpijn). Paracetamol AB tabletten kunnen gebruikt worden door volwassenen en adolescenten, maar is niet geschikt voor gebruik door kinderen jonger dan 10 jaar.
1000 mg tabletten Volwassenen, ouderen en kinderen van 16 jaar en ouder (> 55 kg lichaamsgewicht): Neem een halve tot één Paracetamol AB 1000 mg tablet per keer, tot 3000 mg per 24 uur. De maximale dagdosering van Paracetamol AB mag 3 tabletten (3000 mg) niet overschrijden. Paracetamol AB 1000 mg tabletten wordt niet beschouwd als geschikt voor kinderen jonger dan 16 jaar en dat er voor deze leeftijdsgroep passende formuleringen/sterkten beschikbaar zijn. De dosis mag niet vaker dan elke 4 uur worden herhaald en niet meer dan 4 doses mogen worden genomen in een periode van 24 uur. De tablet dient in zijn geheel doorgeslikt te worden met voldoende water. Paracetamol AB is niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar. -Tussen 2 innames dient minstens 4 uur te zitten. - Niet gebruiken in combinatie met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten. - De aangegeven dosering mag niet overschreden worden. - Paracetamol AB kan aan de breukstreep gedeeld worden om het gebruik bij kinderen te vergemakkelijken. - Indien de pijn langer dan 5 dagen aanhoudt of koorts langer dan 3 dagen duurt of verergert of andere symptomen optreden, moet de behandeling worden stopgezet en dient een arts geraadpleegd te worden. De maximale dagdosering mag 60 mg/kg/dag (tot 2g / dag) niet overschrijden in de volgende situaties: - Volwassenen die minder wegen dan 50 kg. - Milde tot matige leverinsufficiëntie, syndroom van Gilbert (familiale niet hemolytische geelzucht). -Uitdroging. - Chronische ondervoeding. Volg deze instructies tenzij uw arts u een ander advies gegeven heeft. Wanneer u voelt dat Paracetamol AB te sterk of te zwak werkt, raadpleeg dan uw arts of apotheker. Wijze van toediening De tablet doorslikken met een glas water.
Welke stoffen zitten er in Paracetamol AB? De werkzame stof is paracetamol. Elke tablet bevat 500 mg paracetamol. Elke tablet bevat 1000 mg paracetamol. De andere stoffen zijn: gepregelatiniseerd zetmeel (maïs), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, hydroxypropylcellulose (lage viscositeit), natriumzetmeelglycolaat (type A), talk en magnesiumstearaat.